Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-05-24 15:04:49

Erbakan: Sokak hayvanların uyutulmasına kesinlikle karşıyız

Erbakan, kazandıkları belediyelerde yapacakları hizmetler ile Yeniden Refah Partisi’ni iktidara taşıyacaklarını belirterek, “Belediyelerde lüks ve şatafata son vereceğiz. Milletimizle arasına kimse mesafe koymayacak, milletin efendisi değil, hizmetkarı olacaklar.,Ulaşım altyapı, çevre düzenlemesi ve kentsel dönüşüm alanında inşallah en hayırlı, en büyük hizmetleri hayata geçirecekler.’’ dedi.

Hükümetin açıkladığı tasarruf paketini olumlu ancak eksik bir adım olarak değerlendiren Erbakan, “Bir Tasarruf paketi açıklandı. Maksimum 100 milyar lira bir tasarruf yapılacak deniyor. Bu tasarruf miktarı faiz ödemesinin yüzde 8’i, bu sene 1.25 trilyon lira faiz ödemesi yapılacak, bütçe açığının yüzde 4’ünün altında ve 2024 bütçesinin binde 4’ü kadar bir paraya takbül ediyor. Yani 100 miyar liranın tamamı gerçekleşse bile bu devede kulak demektir.'' şeklinde konuştu.

Erbakan, başıboş sokak köpeklerinin toplanarak uyutulmasına yönelik tartışmalara ilişkin ise sokak hayvanların uyutulmasına kesinlikle karşı olduklarını söyledi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberbulhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.